Zemgales ievērojamākās vietas

Zemgales ievērojamākās vietas

Pokaiņu mežs
Hipotētiska seno latviešu Svētvieta ar skaistām meža ainavām. Neparastu noskaņu vietai piešķir bagātīgi atrodamie un daudzveidīgie akmens krāvumi. Galvenos apskates objektus saista tūristu takas vairāku kilometru garumā.

Dobeles pilsdrupas
12. gs. Dobeles pils bija viens no seno zemgaļu centriem. Zemgaļu koka pils vietā 14. gs. Livonijas ordeņa celtā mūra pils saglabājusies romantisku pilsdrupu veidā.

Tērvetes dabas parks
Vieta, kurā koncentrēti daudzi nozīmīgi dabas, senvēstures un kultūrvēstures objekti. Tūristus priecē Tērvetes upes senleja ar skaistām, izkoptām ainavām, unikālu veco priežu parku, putnu novērošanas un izziņas takām, Meža ainavu parks (400 ha) ar Pasaku mežu, koka skulptūrām un dendrāriju, latviešu rakstnieces A. Brigaderes memoriālā māja – muzejs. Tērvetē apskatāms arī senlatviešu pilskalns, Senvēstures muzejs, 1614. gadā celtā Kalnamuižas baznīca un grāfu Pālēnu kapliča (1906), kā arī “Ķipi” – vienīgais grāmatniecības muzejs Latvijā.

Ģ. Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejs
Muzejs atrodas skaistā klasicisma stila ēkā, kura celta 1775. gadā Kurzemes hercoga Pētera Bīrona dibinātās augstskolas Academia Petrina vajadzībām. Ekspozīcija stāsta par Kurzemes hercogistes un tās senās galvaspilsētas Jelgavas vēsturi. Eksponētas arī mākslinieka Ģ. Eliasa (1887-1975) gleznas, viņa antīko mēbeļu un austrumu mākslas priekšmetu kolekcijas.

Jelgavas pils
Kurzemes hercoga E. J. Bīrona galvenā rezidence celta 1738. gadā pēc Krievijas galma arhitekta F. B. Rastrelli projekta un paša arhitekta vadībā. Tagad pilī darbojas Latvijas Lauksaimniecības universitāte. Pils velvēs apskatāmas Kurzemes hercogu Ketleru un Bīronu dinastiju kapenes.

Rīgas Sv. Trīsvienības Sergija sieviešu klostera filiāle
Klostera filiāle dibināta 1886. gadā. Teritorijā atrodas divas pareizticīgo baznīcas ar unikālu ikonu kolekciju. Šobrīd šeit dzīvo ap 70 klostera māsas.

Ložmetējkalns
Ložmetējkalns ir vieta, kur I Pasaules kara laikā (1916-1917) smagas kaujas ar vācu karaspēku aizvadīja tolaik cariskās Krievijas armijas sastāvā izveidotās pirmās latviešu nacionālās armijas daļas. Tagad šeit izveidots kultūrvēsturisks liegums ar muzeju, pieminekli latviešu strēlniekiem, skatu torni un rekonstruētiem ierakumiem.

Rundāles pils
Kurzemes baroka pērle – Kurzemes hercoga, Krievija imperatores Annas Joanovnas favorīta E. J. Bīrona vasaras rezidence – celta pēc Krievijas galma arhitekta F. B. Rastrelli projekta un paša arhitekta vadībā no 1736. līdz 1740. g. Pils interjeru lielākā daļa veidota rokoko stilā. Bez restaurētajiem interjeriem pilī skatāmas ekspozīcijas par pils un Bīronu dzimtas vēsturi, un dažādas izstādes. Apskatāms arī atjaunotais baroka

Mežotnes pils
Pils celta klasicisma stilā no 1798. līdz 1802. gadam Mežotnes muižas īpašniecei Krievijas imperatora Pāvila I bērnu audzinātājai firstienei Šarlotei fon Līvenai. Pēc Krievijas galma arhitekta Dž. Kvarengi skices pils projektu izstrādāja un realizēja Kurzemē strādājošais vācu arhitekts J. Berlics. Pils viesus gaida skaisti kopts angļu tipa parks, ekskluzīva viesnīca, semināru telpas un kafejnīca.

Bauskas pils
Viduslaiku pils starp divām upēm celta 15. gs vidū kā Livonijas ordeņa cietoksnis. 16. gs. beigās tai piebūvēta Jaunā pils – Kurzemes hercogu rezidence, bet 17. – 18. gs. ap pili izveidoti plaši zemes nocietinājumi. Tūristiem pieejamas viduslaiku cietokšņa drupas ar skatu torni, restaurācijas procesā esošā Jaunā pils un ekspozīcija par pils vēsturi, izpēti un atjaunošanu.

Zemnieku sēta un lauksaimniecības mašīnu muzejs
19. gs. latviešu zemnieku sētas rekonstrukcija ar dzīvojamo māju, klētīm, riju, pirti, dzirnavām, smēdi un kokamatnieka darbnīcu. Apskatāma arī Latvijā lielākā 20. gs. sākuma lauksaimniecības mašīnu kolekcija.

Skaistkalnes baznīca
1692. gadā Jezuītu ordeņa celtā baznīca savulaik bija lielākais un greznākais katoļu dievnams Latvijā. Baroka stila interjers ar kokgriezuma altāri, kanceli un citiem 17. – 19. gs. mākslas pieminekļiem. Mūku pavadībā iespēja apskatīt kapenes baznīcas velvēs.

Kokneses pilsdrupas
Pils celtniecība sākta bīskapa Alberta laikā 1209. gadā vietā, kur agrāk stāvēja senlatviešu koka pils. 1701. gadā Ziemeļu kara laikā uzspridzinātais cietoksnis līdz mūsu dienām saglabājies romantisku drupu veidā, kuras pēc Pļaviņu HES ūdenskrātuves izveidošanas 1966. gadā apskalo Daugavas ūdeņi.

Plosts „Jēkabs”
Braucieni ar plostu pa Daugavu individuāli un grupās līdz 60 cilvēkiem.

Gārsenes dabas takas
Klusajā Gārsenē tūristus gaida gleznainas dabas takas, šūpoles un labiekārtotas piknika vietas. Te apskatāma arī angļu neogotikas stilā celtā Gārsenes pils (19. gs. 3. cet.), neoromānikas stilā celtā baznīca (1905) un muižas īpašnieku fon Budbergu dzimtas kapliča.

Krustpils pils
Krustpils viduslaiku pilī, kuras interjeri 19. gs. beigās bija vieni no greznākajiem Latvijā, 20. gs. saimniekoja Latvijas Republikas un Padomju Armijas daļas. Tagad te atrodas Jēkabpils muzejs, un pils tiek restaurēta. Apskatāmas dažādas ekspozīcijas un izstādes