Apģērbu stli-lietišķajā etiķetē.

Apģērbs ir katra cilvēka ārējā vizītkarte, tas pirmais ziņo par personību. Atbilstošs apģērbs veido daļu no veiksmes gan sadzīvē, gan darījumos.
Apģērbam dažādos laikos bija un ir jāpilda noteiktas funkcijas, t.i., jābūt funkcionālam:
 apģērbs regulē organisma siltuma nodrošinājumu (sargā no apkārtējās vides temperatūras nelabvēlīgas ietekmes un no vēja dzesējošās ietekmes, sargā no nokrišņiem – lietu necaurlaidīgs apģērbs, apavi, galvassegas, cimdi-, veicina organisma izdalīto sviedru aizvadīšanu, jo tie pazemina ķermeņa temperatūru, radot diskomforta sajūtu, bet aukstā laikā pat draudot ar organisma pārliecīgu atdzišanu,
 sekmē komforta izjūtu, cilvēka ārējā skaistuma izpausmju apmierināšanu, auguma defektu notušēšanu
 liecina par piederību kādai nacionalitātei,
 norāda valkātāja profesiju,
 sniedz ziņas par apģērba nēsātāja sociālo stāvokli. Vēstures stāsti liecina, ka darba cilvēki ikdienā allaž lietojuši ērtu, praktisku apģērbu, svētkos greznojušies nacionālajām tradīcijām atbilstošos tērpos. Materiāli labāk nodrošināto aprindu ļaudis varēja atļauties izdabāt modes kaprīzēm.
 atklāj valkātāja raksturu, temperamentu u.tml.
 demonstrē modes virzienu.

Klasiskais stils

Klasiskais stils gandrīz vienmēr ir modē. Tas ir lietišķs, funkcionāls, ieturēts taisnajā vai puspieguļošajā siluetā, ar izteiktām griezumlīnijām, bieži – neuzkrītoša angļu apkaklīte ar nelieliem atlokiem, vienrindas vai divrindu aizdare, iešūtas piedurknes.

Lietišķus tērpus valkā, strādājot uzņēmumā vai birojā.
Šāda apģērba ansamblī ietilpst žakete un svārki (šāds salikums pieņemams Rietumeiropā, Skandināvijas valstīs) vai žakete un garās bikses (pieņem oficiālā pasaule Amerikā). Latvijā pieņemami abi varianti.
Klasiskā stilā apģērbi ir vīriešu uzvalki un krekli, putekļu mēteļi, sieviešu kostīmi, kleitas ar piedurknēm, sarafāni ar blūzēm, lietišķi bikškostīmi.
Darba ansamblī ir pieļaujama lietišķa kleita ar piedurknēm, kuru tad valkā kopā ar žaketi, taču tas šobrīd nav moderni. Modes mākslinieki iesaka izvairīties no kabatām krūšu daļā.
Vispiemērotākie apavi ir klasiskās laiviņas uz vidēja papēža.
Biznesa pasaulei piederas zilā krāsa – vizītēm, komandējumiem, konferencēm.
Noder arī pelēks vai melns kostīms, pēdējais vispiemērotākais svinīgiem gadījumiem.
Nebūtu ieteicams kontrastains krāsu dalījums.
Ja darba ikdiena nesaistās ar darījumu pasauli, apģērba izvēle var būt ne tik strikta.
Lietišķa ansambļa darināšanai var izvēlēties vienkrāsainu audumu, tas var būt arī ar neuzkrītošu ģeometrisku rakstu – svītrains, rūtains. Šim nolūkam nederēs košs, raibs, puķains vai lieliem krāsu laukumiem rotāts audums. Etiķete nosaka, ka partneriem vai ģimenei, grupai apģērbs jāsaskaņo, tam jāatbilst arī pasākuma raksturam. Tas attiecas arī uz skolas dzīves oficiālajiem brīžiem. Stilisti iesaka pamatā izvēlēties klasiskā stila apģērbu: divdaļīgu vai trīsdaļīgu tērpu, piemēram, kostīms (žakete un svārki vai bikses) ar blūzi. Lietišķā atmosfērā nav pieņemts vilkt svārkus un blūzi bez žaketes.

Romantiskais stils
Romantiskā stila tērpi ir liriski, sapņaini, rotaļīgi, izgreznoti, tajos ir kaut kas koķets , amizants un atraktīvs, kas ļauj justies valdzinošai un šarmantai. Puspieguļoši silueti un rišiņas, mežģīnes, pērlītes, aukliņas, bārkstis, savilkumi, volāni, dekoltē, izmantoti gaisīgi, grezni audumi , lai pasvītrotu sievišķību.
Romantiskais stils vispopulārāk izpaužas balles tērpos, īpaši, izlaidumu, iesvētību, kāzu tērpos.
Romantiskais stils, šķiet, visvairāk mantojis no iepriekšējo gadsimtu modes: izšūti zīda lakati, šifona un mežģīņu tērpi, volāni, romantiski auduma ziedi (dažādās renesanses laika atskaņas).
Romantisms lauku stilā ir īpaši cieņā. Korsetes, korsetblūzes ar dažādiem izšuvumiem, apdarēm, aukliņām, mežģīnēm, pērlītēm piešķir tērpam draisku noskaņu.
Korsetes un korsetblūzes var kombinēt gan ar svārkiem, gan ar biksēm.
Krokojumi un savilkumi, volāni, rišas ir piemērots risinājums sievietēm, kuras vēlas izskatīties “kuplākas”.Rišiņas akcentē vietu, kuru vēlies izcelt.
Arī izteikti lietišķu stilu var papildināt ar kaut ko romantisku (kaut viena neliela rišiņa).

Sportiskais stils

Sportiskā stilā darina gan ikdienas, gan darba, gan sporta apģērbu, jo šī stila tērpi ir ērti un praktiski, tiem raksturīgs ērts griezums, daudz detaļu, aizdares elementu.
Sportiskais stils ietver variācijas gan par amerikāniskiem safari medniekiem, gan par džinsos ģērbtiem strādniekiem un atpūtniekiem
(džinsu auduma bikses, svārki, krekli, topiņi, sarafāni darināti darba apģērbu noskaņās un valkājami kombinācijās ar T-krekliem vai polo krekliem, auduma vai ādas galvassegām).
Safari stili topa apģērbs ir krekls kā bluzons (bieži ar atrotītām piedurknēm un daļēji sapogātām pogām) un svārki vai bikses ar uzšūtām kabatām, jostām, armijiskiem uzplečiem.
Sportiskajam stilam savu daļu devuši atsevišķu sporta veidi tipiskie apģērbi, visvairāk – tenisa, golfa un jāšanas sporta apģērbi.