basketbols

2. Astoņas sekundes pirms spēles sākuma tehniskā piezīme tiek piešķirts A5. Vai šī piezīme ir jāpieraksta protokolā šim spēlētājam un vai tā ir jāpieskaita kā pirmā komandas piezīme pirmajā ceturtdaļā?

JĀ NĒ Kļūda

38. punkts, 2. situācija.(FIBA 2006 interpretācijas) Ja spēles starplaikā tehnisko piezīmi saņem komandas dalībnieks, kuram ir tiesības spēlēt un , kurš ir spēlējošais treneris, tehniskā piezīme jāfiksē kā spēlētāja piezīme un tā jāpieraksta komandu piezīmēm nākošajā periodā.

3. A6 ir traumēts un saņem palīdzību. Komandai A vairs nav rezervistu, kuri varētu nomainīt spēlētāju. Tāpat komandai nav atlicis neviens mi

i
inūtes pārtraukums. Pēc palīdzības saņemšanas A6 ir gatavs spēlēt. Tiesnesis neļauj viņam palikt spēlē un komanda A turpina spēli 4 spēlētāju sastāvā.

JĀ NĒ Kļūda

5.3 punkts.(FIBA 2006 interpretācijas) Ja spēlētājs ir savainots vai asiņo, kā arī, ja viņam ir atvērta brūce un viņš nespēj nekavējoties atsākt spēli (aptuveni 15 sekundes), viņš ir jānomaina, ja vien kāda no komandām nav paņēmusi minūtes pārtraukumu tajā pašā apturētas spēles situācijā un spēlētājam trauma ir aprūpēta minūtes pārtraukuma laikā pirms atskanējis signāls par spēlētāja maiņu.

4. A5 izdara metienu pa grozu. Me

e
etiena stadija jau ir sākusies, bet bumba vēl nav atstājusi metēja roku(-as). Šajā brīdī tiek fiksēts pārkāpums viņa komandas biedram A6. Bumba pēc metiena iekrīt grozā. Vai tā ir jāskaita?

JĀ NĒ Kļūda

31.1.1punkts. (FIBA 2006, noteikumi)

Metiens ir noticis kad bumba atstāj metēja rokas.

6. A4 uz

z
zbrūk grozam. Viņa kreisā kāja ir uz grīdas, kad viņš noķer bumbu rokās. Viņš atsperas uz šīs kājas un piezemējas atkal uz kreisās kājas. Tad viņš izlaiž bumbu no rokas. Vai tas ir pārkāpums?

JĀ NĒ Kļūda

25.2.2 (FIBA 2006, noteikumi)_ Izpildot piespēli vai metienu no spēles spēlētājs drīkst lēkt atsperoties no balsta kājas un drīkst piezemēties uz jebkuru kāju vai uz abām vienlaicīgi.

9. Īsi pirms pirmā perioda beigām A5 uzsāk metiena kustību. Bumba vēl atrodas viņa rokās, kad atskan signāls. Uzreiz pēc signāla B6 izdara nesportisku piezīmi pret metiena izpildītāju. Pēc soda A5 izlaiž bumbu no rokas(ām) un tā iekrīt grozā. Tiesnesis neieskaita grozu un lūdz komandām doties uz komandas soliņiem. Pēc pārtraukuma, pirms 2 perioda sākuma viņš piešķir tiesības uz 2 soda metieniem A5 un pēc ta

a
am, neņemot vērā bultiņas virzienu, piešķir bumbu ievadīšanai no centra līnijas komandai A. Vai šī procedūra ir korekta visās detaļās?

JĀ NĒ Kļūda

12. punkts. (FIBA 2006 interpretācijas)

3. piemērs:

Vienlaicīgi ar pirmās ceturtdaļas beigu signālu B5 pārkāpj noteikumus pret A5 un viņam tiek piešķirta nesportiskā piezīme. Alternatīvā iemetiena bultas virziens norāda, ka iemetiens jāizpilda B komandai. Kā jārīkojas tiesnešiem?

Interpretācija:

Spēles laika vairs nav, A5 izpilda divus soda metienus un citi spēlētāji neieņem vietas pie soda laukuma. Pēc divu minūšu pārtraukuma spēli atsāk A komanda, ievadot bumbu sp
p
pēlē pie centra līnijas pretim tiesnešu galdiņam. B komanda nezaudē tiesības uz alternatīvo iemetienu nākošajā strīdus bumbas situācijā.

10. Pārtraukumā starp 3. un 4. periodu tiesnesis aicina spēlētājus uz laukuma, lai sāktu 4. periodu. Komandas A treneris nav beidzis runāt ar spēlētājiem un tāpēc pieprasa minūtes pārtraukumu. Vai ir jāpiešķir šis minūtes pārtraukums?

JĀ NĒ Kļūda

18/19 punkts. (FIBA 2006 interpretācijas) Minūtes pārtraukumu nevar piešķirt pirms perioda sākuma vai pēc spēles beigām.

14. A6 izpilda metienu palēcienā un bumba atstāj metēja roku(as). B5 bloķē metienu un bumba atkal nonāk pie A6. Viņš vēl joprojām atrodas gaisā, kad atkal pārņem bumbas kontroli. Tikai pēc tam spēlētājs atkal nolaižas uz grīdas. Vai ir jāfiksē nostaigāts?

JĀ NĒ Kļūda

24.1.1 punkts (FIBA 2006 noteikumi) Dribla laikā spēlētājs ir tiesīgs bumbu pamest gaisā un atgūt bumbas kontroli, pie nosacījums, ka pirms kontroles atgūšanas, bumba būs pieskārusies grīdai jeb citam spēlētājam.

17. Iesākoties trešajam periodam komandai B ir tiesības uz bumbas ievadīšanu spēlē no centra līnijas. Tiesneši kļūdaini bumbu piešķir komandai A. Bumba tiek ievadīta spēlē un tai laukumā pieskaras spēlētāji. Vai tagad tā ir labojama kļūda?

JĀ NĒ Kļūda

12. punkts(FIBA 2006 interpretācijas)

2. piemērs:

Saskaņā ar alternatīvā iemetiena noteikumu B komandai ir tiesības ievadīt bumbu spēlē. Tiesnesis un/vai sekretārs pieļauj kļūdu un kļūdaini bumba tiek nodota A komandai iemetiena izpildīšanai.

Interpretācija:

Ja pēc iemetiena bumbu aizskar vai tā aizskar spēlētājs(u) kas atrodas laukumā, šo kļūdu vairs nedrīkst labot. Kļūdas dēļ B komanda nedrīkst zaudēt alternatīvās pozīcijas iemetiena iespēju un pie nākošā alternatīvā iemetiena situācijas bumba jānodod B komandai alternatīvā iemetiena izpildei.

25. A4 met pa grozu. B5 izdara pārkāpumu pret A6. Pēc piezīmes augšupejošai bumbai pieskaras B7. Bumba pēc pieskaršanās iekrīt grozā. Vai ir jāskaita groza guvums?

JĀ NĒ Kļūda

16.1.1 punkts (FIBA 2006 noteikumi) Grozs ir iemests, kas dzīva bumba iekrīt grozā no augšas un paliek tajā vai izkrīt cauri grozam.

10.3.punkts (FIBA 2006 noteikumi) Bumba kļūst mirusi, kad tai atrodoties lidojumā pēc metiena pieskaras jebkuras komandas spēlētājs pēc tiesneša svilpes.

Leave a Comment