scenārijs

1.kadrs. Darbības vieta: Vasara. Mežs. Pēcpusdiena.
Darbojošās personas: Viktors, Kārlis, Valdis, Vilis, Rasa, Elizabete, Līva.
Darbības norise: Viktors piedalās nelegālajā dragreisā. Viņa automašīna traucas pa putekļainajiem un bedrainajiem meža ceļiem. Atbalstītāji viņu uzmundrina.
Pēkšņi Viktora mašīna zaudē kontroli un ietriecas grāvī. Visi uztraukušies skrien skatīties, kas noticis. Viktors atrodas mašīnā. Viņš ir bezsamaņā un viņa abas kājas asiņo.
Elizabete ātri piezvana ātrajai palīdzībai. Tā tūlīt ir klāt. Viktoru uzmanīgi atbrīvo no dzelzs lūžņu kaudzes- mašīnas, un aizved uz slimnīcu. Visi nolemj, cik ātri vien spēj, braukt uz slimnīcu apraudzīt Viktora veselības stāvokli.

2. kadrs. Darbības vieta: Pēc 1 stundas. Slimnīca.
Darbojošās personas: Viktora māte Gunta, Rasa, Valdis, Kārlis, Vilis, Elizabete, Līva, slimnīcas māsiņa, ārsts, izmeklētājs.
Darbības norise: Viktors ir aizvests uz slimnīcu. Slimnīcā ir ieradusies Viktora māte, kas ļoti uztraucas par Viktoru. Viņa nožēlo, ka ļāvusi Viktoram braukt ar mašīnu „Ford”. Rasa, Kārlis, Vilis, Elizabete un Līva, un arī Viktora brālis- Valdis, ir tuvu asarām. Visi ļoti uztraucas par Viktoru. Kad beidzot parādās galvenais ārsts, Gunta viņam jautā: „Kā jūtas mans dēls? Vai viņš izdzīvos? Kas viņam ir noticis? Kādas traumas?” Ārsts atbild: „Viktors nevarēs staigāt. Bet pastāv iespēja vest viņu uz Vāciju. Tur ir viena ļoti laba klīnika, kurā Viktors varētu izārstēties.” Viktora māte apsola padomāt par šādu iespēju.
Pie durvīm klauvē. Gunta atver. Viņa ierauga izmeklētāju, kurš sāk skaidrot viņai par Viktora pārkāpumiem: „Viktors pārkāpis Ministru kabineta noteikumus Nr. 571, ceļu satiksmes noteikumus, kas pieņemti 2004. gada 29. jūlijā, nosaka, ka transporta līdzekļa vadītājam jābūt klāt šādiem dokumentiem: 1) tiesības par atļauju vadīt transporta līdzekli; 2) dokuments par veikto tehnisko apskati. Tā kā Viktoram ir vairāk par 14 gadiem, tad viņam pašam jāatbild par savas rīcības sekām, un viņš ir policijas uzskaitē, jo ir apdraudējis daudzu cilvēku dzīvības.” Viktora māte apsola: kad Viktors izveseļosies, tad aizies uz policijas iecirkni un atzīsies.
Slimnīcas māsiņa ienāk Viktora palātā. Viktors guļ bezsamaņā, pieslēgts pie dažādiem aparātiem un sistēmām. Māsiņa sakārto Viktora palātu un tad iziet. Viņa dodas uz slimnīcas virtuvi, jo daudziem citiem slimniekiem ir nepieciešamas vakariņas. Viņa sāk vārīt dārzeņu zupu, bet tad iziet un aizmirst par katlu. Kad atgriežas- visa virtuve ir pilna ar gāzi. Viņa nekavējoties aizgriež ciet gāzi un piezvana uz gāzes avārijas dienestu. Palīdzība atbrauc ātri, bet neuzmanīgo māsiņu atlaiž no darba.

3. kadrs. Darbības vieta: pēc viena gada. Rīga. Lidosta.
Darbojošās personas: Gunta, Viktors, Rasa, Valdis, Elizabete, Līva, taksometra vadītājs
Darbības norise: Viktors, kopā ar mammu, māsu un brāli ir pavadījis vienu gadu Vācijā. Viktors ārstējās slimnīcā, bet Rasa un Valdis mācījās vietējā skolā. Kad beidzot, pēc gada, Viktors ir izārstējies un var atkal staigāt, visa ģimene nolemj atgriezties Latvijā.
Lidmašīna ir tikko ielidojusi Rīgā. Līva un Elizabete samaksā vadītājam un izkāpj no taksometra. Viņas steidzas uz sagaidīšanas zonu.
Līva pirmā ierauga Viktoru. Viņas acīs ir neviltots prieks- gan par to, ka viņš atkal staigā, gan par to, ka Viktors beidzot ir Latvijā.
Visi apsveicinās. Viktora mamma brīnās, kā abas meitenes pa šo gadu ir izaugušas. Kad bagāža ir sagaidīta, visi nolemj braukt uz Viktora mammas dzīvokli.

4. kadrs. Darbības vieta: Pēc 2 stundām. Viktora mājas.
Darbojošās personas: Viktora māte, Viktors, Rasa.
Darbības norise: Viktora mātei jāsteidzas uz darbu. Viņa atstāj Viktoru par atbildīgo. Viktoram jāmizo kartupeļi, jātīra burkāni, jāgatavo vakariņas. Viktors ķeras pie darba uzreiz, jo ir ļoti izsalcis pēc tālā ceļa. Viņš ņem rokā nazi, nomizo vienu kartupeli, nomizo otru. Pie trešā kartupeļa Viktora pirksts sāk neganti sāpēt. Viņš paskatās uz savu pirkstu. Tas asiņo. Brūce ir dziļa. „Rasa, padod man plāksteri,” viņš sauc savai māsai. Rasa ātri atskrien un rūpīgi uzlīmē brāļa pirkstam lielu plākstera gabalu. Rasa piekodina: „Nākamreiz es uzmanīgāks, mums mājās drīz nebūs plāksteru.” Viktors pasmaida.

5. kadrs. Darbības vieta: Kāds no Rīgas parkiem. Vasaras sākums.
Darbojošās personas: Līva, Viktors, Elizabete, Valdis, Vilis, Kārlis.
Darbības norise: Viktors ar pārējiem puišiem apspriež šīs vasaras plānus un ieceres. Visi bija iecerējuši vasaru pavadīt kopā. Bet- kur? Viens grib braukt uz nometni, cits- uz laukiem. Puiši nevar kopīgi vienoties, kā pavadīs vasaru.
Līva un Elizabete sēž uz blakus soliņa. Viņas ir pārliekušās pāri daudzajiem, dažādu ceļojumu firmu bukletiņiem un izvēlas maršutu. Elizabete ieteicas: „Varbūt mums vajadzētu pavadīt vasaru kopā ar mūsu draugiem. Viktors veselu gadu ir bijis no mums šķirts un tagad, kad viņš ir Latvijā, mēs ceļosim uz ārzemēm… Vai tas nebūtu nejauki?” Līva viņai piekrīt un meitenes nolemj vasaru pavadīt laukos kopā ar draugiem.
Elizabete atceras, ka ģimene viņu gaida mājās. Viņa atsveicinās no visiem, steidzas ārā no parka. Uz ielas viņu tik tikko nenobrauc mašīna, jo Elizabete vēroja tālāk esošos veikalu skatlogus. Elizabete pamatīgi nobīstas, bet traumas negūst.

6. kadrs. Darbības vieta: Vasara, jūlijs. Valmieras rajons.
Darbojošās personas: Viktors, viņa draugi.
Darbības norise: Visi bērni ir pārvākušies uz patstāvīgu dzīvi Rīgā, bet vasaras joprojām pavada tajā pašā ciematiņā, kur notika Viktora avārija.
Ir skaista, saulaina diena. Jaunieši sēž kalna galā un rūpīgi vēro apkārtni, vai arī lūkojas uz baltajiem spalvu mākoņiem. Visi sarunājas, ko vakarā darīs.
Kad pienāk vakars, puiši nolemj iet tuvējā upītē ķert vēžus. Vilis vēžojot ierauga sārtu gaismu. Viņš ieskatās rūpīgāk. Jā- netālu esošais siena šķūnis deg. Zēni ar ūdens spaiņiem pūlas nodzēst uguni. Viktors piezvana ugunsdzēsējiem, kas atbrauc nekavējoties. Diemžēl puse no siena jau ir iznīcināta.

7. kadrs. Darbības vieta: Pēc 3 mēnešiem. Rīga. Viktora mājas.
Darbojošās personas: Viktors, Valdis, Kārlis, Vilis, Elizabete, Līva.
Darbības norise: Jaunieši ir aizdomājušies par pēdējiem diviem gadiem. Šajā laikā ir notikusi Viktora avārija. Arī daudzas citas kļūdiņas, gan jauniešu pašu, gan arī apkārtējo cilvēku dēļ, lai gan Viktora avārija bija visnopietnākā lieta, kas varēja maksāt pat viņa dzīvību. Visi apsola cits citam, ka centīsies paši ievērot visus drošības noteikumus un arī uzmanīs pārējos cilvēkus, lai viņi nerada sev un apkārtējiem bīstamas situācijas.