Vēstule Jānim Čakste

Labdien !

Sveicināti ! Te Jums raksta ………. Esmu 16 gadus veca tīne.
Es nolēmu Jums uzrakstīt vēstuli , jo man ļoti patika Jūsu sasniegumi Latvijas vēsturē. Tie ļoti iespaidoja nākotni.
Jūs dzīvojāt manā rajonā un man prieks par to, ka manā apkaimē ir dzīvojis tāds slavens cilvēks, par kuru tagad raksta vēstures grāmatās. Paldies Jums saku par to , ka Jūs
panācāt IV vispārīgo dziesmu un mūzikas svētku rīkošanu Jelgavā, kas notika 1895.gadā no 15. līdz 18.jūnijam. Mūzika ir visiem mīļa un tā visus saista. Man jau arī tīri labi patīk Latviešu mūzika un dejas. Tā ir Latvijas daļiņa.
Man prieks par to , ka Jūs sākoties Pirmajam pasaules karam nemetāties bēgt , bet gan kļuvāt par Jelgavas Sarkanā Krusta komitejas priekšsēdētāju. Pareizi darījāt , ka piedalījās latviešu bēgļu apgādāšanas organizāciju kongresā St.Pēterburgā. Tas bija lāga darbs !
Man šķiet , ka Jūs tik tiešām bijāt pelnījis kļūt par Latvijas pirmo prezidentu 1922. gadā , jo Jūs visu savu mūžu veltījāt Latvijas labā. Tik ļoti žēl , ka Jūs būdami prezidenta amatā nomirāt 1927. gada 14. marta vakarā.
Toties pēc Jūsu nāves Jūsu vārds tika pieminēts 1998.gada 7.novembrī Šveicē Jungfraujohas kalnā atklāja Brīvības halli, kas veltīta 100 lielākajiem pasaules demokrātiem. Līdzās tādiem vārdiem kā Vudro Vilsons, Vinstons Čērčils un Ichaks Rabīns te minēts arī Jāņa Čakstes vārds.

Ar cieņu …….

19.02.07