mazie HES Latvijā

Mazie HES Latvijā. HES GALVENĀS PROBLĒMAS Līdz šim brīdim pirms mazo hidroelektrostaciju būvniecības ir ticis pieprasīts tikai zivsaimnieciskās ekspertīzes slēdziens, bet ekoloģiskā ekspertīze – atzinums par īpaši aizsargājamo sugu un biotopu esamību, HES ietekmei pakļautajās teritorijās, ir tikusi veikta tikai atsevišķos gadījumos. Reģionālās vides pārvaldes, izdodot ekoloģisko uzdevumu vai tehniskos noteikumus, neuzdeva izvērtēt ietekmi uz … Read more mazie HES Latvijā

Napoleons – ievērojama personība Eiropas vēsturē

Napoleons Bonaparts bija otrais dēls Korsikas advokāta ģimenē. Gadu pirms Napoleona dzimšanas Francija bija ieguvusi Korsikas salu no Itālijas, tāpēc nākamais karavadonis un imperators skolā gāja Francijā. Revolūcijas vasarā 1789. gadā Napoleons bija Parīzē. Divdesmit gadīgais jauneklis kļuva par revolūcijas piekritēju. Pēc vairākām kaujām Napoleons Parīzē tika sagaidīts kā varonis!

rozes

Rozes – daudzgadīgi rožu dzimtas krāšņumaugi; dzeloņaini krūmi. Dzinumi stāvi, mazliet nokareni, ložņājoši. Lapas nepāri plūksnaini saliktas, ar pielapēm. Ziedi pa vienam vai skarainās ziedkopās. Auglis – riekstiņu kopauglis, oranžs, oranžsarkans vai gandrīz melns.

dunduri

Kukaiņi ir vislielākā dzīvnieku klase un visaugstāk organizētā kārta, tajā ietilpst gandrīz trīs ceturtdaļas vispār pazīstamo sugu. Līdz šim visā pasaulē aprakstīts ap 900 000 kukaiņu sugu, bet, pēc pēdējiem aprēķiniem, to faktiskais skaits varētu būt apmēram divi miljoni. Kukaiņi sastopami visur, pat Antarktīdā. Daudzi dzīvnieki ēd kukaiņus, tie ir plaši izplatīts barības objekts. Latīņu valodā kukaiņus sauc par insektiem, kas tulkojumā nozīmē “sadalīts”.

valsts budžets

Makroekonomika ir mācība, kas dod zināšanas par ekonomiku kopumā, tad no šejienes arī izriet makroekonomiskie mērķi. Svarīgākie mērķi ir šādi:
– vispārējs iedzīvotāju dzīves līmenis, viņu ekonomiskā brīvība, drošība un vienlīdzība;
– ekonomiskā efektivitāte un ekonomikas izaugsme;
– pilnīgā nodarbinātība un cenu stabilitāte.

Ierēdņa ētikas pamatsaistības

Jebkurai profesionālai ētikai ir savs kodekss (programma), kas ietver būtiskas saistības, kuras jāievēro, lai iespējami labāk noritētu profesionālā darbība un lai tā būtu jēgpilna un produktīva. Arī ierēdņa ētika piedāvā pamatsaistības, kuru apzināšanās un ievērošana kalpo par vienu no profesionālās attīstības kritērijiem. Tās ievērošana kalpo par vienu no profesionālās attīstības kritērijiem. Tās veido elementāru normu kopumu un ir ievērojamas gan lēmumu izstrādē un pieņemšanā, gan rīcības izvēlē, gan interešu konfliktsituācijās, gan attiecībās ar cilvēkiem.